Wiesław Gaweł : Informacje świąteczno – noworoczne

W dniu wczorajszym, tj.   17 grudnia 2020 r. Minister Zdrowia zapowiedział wprowadzenie po Świętach Bożego Narodzenia KWARANTANNY NARODOWEJ (28 grudnia – 17 stycznia 2021 r.). Spowoduje to, że impreza Inauguracja Sezonu Turystycznego planowana na 10 stycznia  jest póki co przesunięta na 31 stycznia 2021 r. Natomiast  Styczniowe Palenie Choinek przesuniemy z  16 na 23 stycznia. W styczniu zebranie SE Łarpia i Sama Rama – nie odbędzie się. Mam cichą nadzieję, że 17 stycznia pandemia ustanie i wszystko wróci do normy. Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składam Wszystkim najlepsze życzenia Wesołego Świętowania, ale przede wszystkim ZDROWIA i Pomyślności na cały Nowy 2021 rok. Do zobaczenia w zdrowszych czasach.

Wiesław Gaweł : Komunikat wrześniowo – październikowy

Witam

Już w najbliższą sobotę, 26 września 2020 r. o godz. 10.00 spotykamy sie na terenie Stanicy Wodnej przy ul. Dębowej by uczestniczyć w Sprzątaniu Świata 2020.  Będziemy sprzątać m.in. teren naszej przystani po ostatnich zabiegach pielęgnacyjnych rosnących tam drzew, będą sprzątane wody Łarpi z kajaków itp.  Worki i rękawice jednorazowe zapewnione. Proszę o zabranie grabi, siekier i rękawic roboczych oraz kiełbasek do pieczenia w ognisku. Zapraszamy więc dosłownie Wszystkich.

Natomiast w kolejną sobotę, 3 października 2020 r. Rady Sołeckie Uniemyśla, Niekłończycy, Dębostrowa i Drogoradza, „Sama Rama” i OSiR Police zapraszają  na 2. Rowerowy Rajd Szlakiem Sołeckim po Gminie Police. Spotykamy się o godz. 10.00 przed pomnikiem Jana Pawła II gdzie z okazji 100. rocznicy  urodzin  Karola Wojtyły. Zapalimy znicze i złożymy wiązankę kwiatów. Potem ruszamy ścieżką rowerową przez Jasienicę , Dębostrów, Niekłończycę do Uniemyśla. Tu przy lapidarium na terenie poniemieckiego cmentarza o godz. 12.00 Burmistrz Polic uroczyście odda do użytku wiatę-schronienie dla turystów. Dalsza część rajdu to przejazd krajoznawczy przez tereny poszczególnych sołectw.  Zakończenie i poczęstunek  odbędzie się tym razem na placu rekreacyjnym przy Świetlicy Rady Sołeckiej w Uniemyślu. Oczywiście, że wszyscy zgłoszeni uczestnicy imprezy otrzymają okolicznościowe znaczki.  Należy pamiętać, że impreza organizowana jest w czasie pandemii i dlatego możemy przyjąć tylko ograniczoną ilość osób. W związku z tym zgłoszenia na imprezę proszę przesyłać na adres: wgaw@wp.pl  jak zwykle decyduje kolejność zgłoszeń.  Udział w imprezie bezpłatny. Wszyscy uczestnicy powinni posiadać maseczki.

Najbliższe  Zebranie PKC SE „Łarpia” i „Sama Rama” odbędzie się w środę, 7 października 2020 r. o godz. 18.00 w sali nr 5 polickiego MOK-u ul. Siedlecka. Obecność obowiązkowa wszystkich Członków. Wcześniej, bo o godz. 17.30 zbierze się Zarząd i Komisja Rewizyjna  SE „Łarpia”.

Pozdrawiam serdecznie

Wiesław Gaweł : Komunikat lipcowo – sierpniowy

Witam

W najbliższy piątek, 31 lipca 2020 r. na terenie naszej Stanicy Wodnej SE „Łarpia” o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie emerytów i rencistów pod hasłem „Wakacyjne otwarcie Parasola”. Niestety nie ma już wolnych miejsc. Chętni Członkowie naszego Stowarzyszenia i Samej Ramy są mile widziani na zasadzie wolontariatu przy organizacji tej imprezy i to już od godz. 10.00 będą niezbędni do przygotowania i przeprowadzenia tej imprezy.

Za to, w sobotę 01 sierpnia 2020 roku o godz. 10.00 spotykamy się na rowerach przed Pomnikiem Jana Pawła II w Policach by wziąć udział w rajdzie rowerowym „Szlakiem Polickiego Bobra”. Proszę o zabranie kiełbasek do pieczenia, napojów i aparatów fotograficznych, a przede wszystkim maseczek i środków ochrony osobistej. Uwaga, zgodnie z zarządzeniem SANEPID na imprezie należy zachować odstępy. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymają pamiątkowe znaczki. Rajd odbędzie się bez względu na pogodę.

Najbliższe zebranie Samej Ramy i SE Łarpia odbędzie się w środę tj. 5 sierpnia 2020 roku o godz. 18.00 na terenie naszej Stanicy Wodnej  w Policach przy ul. Dębowej. Proszę Wszystkich o zabranie maseczek i kurteczek, bo od wody może trochę ciągnąć. Na zebraniu omówimy i skonsultujemy kilka ważnych spraw związanych z naszą działalnością.

Pozdrawiam serdecznie

Wiesław Gaweł : Komunikat na kwiecień

Zebrania PKC SE „Łarpia” i „Sama Rama” nie będą się odbywały do czasu odwołania pandemii, a co za tym idzie i swobodnego gromadzenia się.   Przemawiają za tym nie tylko zarządzenia władz państwowych, ale też i zdrowy rozsądek. Jak tylko minie to „zło” to na pewno nadrobimy wszystko z nawiązką.

Jak wiecie „Rajd pieszy Szlakiem Polickiego Bobra” nie odbył się choć znaczki rajdowe są gotowe i leżą w magazynie. Podobnie stało się z Topieniem Marzanny i Powitaniem Wiosny 2020 na terenie Trzebieży.

Nie rozmawiałem jeszcze z naszym Burmistrzem na temat bardzo ważnej imprezy jaką jest „Mobilny bez Samochodu”, który tym razem ma się odbyć na terenie gminy Police. Jak wiecie ze spotkań klubowych, prace nad jego organizowaniem są mocno zaawansowane jednak nikt nie może określić ani terminu zakończenia pandemii, ani tego co będzie dopuszczone po jej zakończeniu.

Życzę Wszystkim Zdrowia, SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH, pamiętajcie „Zostańcie w domu” i dbajcie o Siebie, jesteście nam Wszyscy POTRZEBNI !!!

To tyle w tym komunikacie.

Ważny komunikat – Wiesław Gaweł :

Uwaga zmiana !!! Wirus-Alarm! Wojewoda Zachodniopomorski, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemilogiczna w Szczecinie, a przede wszystkim Burmistrz Polic rekomendują rezygnację z organizacji wszelkich imprez skupiających znaczną liczbę uczestników. Z tego tytułu „Sama Rama” i policki OSiR odwołują zaplanowaną w dniu 15 marca 2020 imprezę ekologiczną pod hasłem „Rajd Szlakiem Polickiego Bobra”. Również odwołana została kolejna impreza „Topienie Marzanny i Powitanie Wiosny” w Trzebieży w dniu 21 marca 2020, połączonej z morsowaniem. Osoby, które już wpłaciły wpisowe, odbiorą je po 30 marca w siedzibie OSiR przy ul. Piaskowej 97. Niewykluczone, że obie te imprezy odbędą się w dogodnym terminie, po ustaniu zagrożenia epidemiologicznego.

Wiesław Gaweł : Komunikat Marcowy

Komunikat na marzec 2020
W miesiącu marcu Zebranie PKC SE „Łarpia” i „Sama Rama” odbędzie się w środę, 4 marca 2020 r. o godz. 18.00 w sali nr 5 polickiego MOK-u ul. Siedlecka. Obecność obowiązkowa wszystkich Członków, będzie możliwość uregulowania składek członkowskich.  Będą też przyjmowane zapisy nowych członków.
W niedzielę 15 marca 2020 organizujemy kolejną imprezę ekologiczną pod hasłem „Rajd pieszy Szlakiem Polickiego Bobra”.Spotykamy się o godz. 10.00 w Policach przy moście na rzece Łarpia przy ul. Goleniowskiej (od rynku zejście w dół). Proszę zabrać kiełbaski do pieczenia w ognisku, napoje i aparaty fotograficzne. Na mecie, na Stanicy Wodnej SE Łarpia –  konkursy sprawnościowe z nagrodami.  Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe znaczki i moc niezapomnianych wrażeń.
Natomiast w sobotę, 21 marca 2020 zapraszamy wszystkich na plażę OSiR w Trzebieży na godz. 11.45, gdzie jak co roku odbędzie się tradycyjne Topienie Marzanny. Obrzęd Topienia  poprzedzi konkurs z nagrodami na najciekawszą Marzannę wykonaną przez uczestników imprezy. Punktualnie o godz. 12.00 Polickie Morsy w towarzystwie wszystkich innych Morsów wchodzą do wody Zalewu z przyniesionymi  kukłami. Potem odbędzie się obrzęd Powitania Wiosny 2020, a w nim wybór Królowej Wiosny, poczęstunek i konkursy z nagrodami. Tym razem musimy wprowadzić wpisowe po 10 zł od każdego uczestnika. Wpłaty wpisowego będą przyjmowane w Biurze OSiR Police, ul. Piaskowa 97 w godz. 08.00 -14.00. Niestety mamy coraz mniejsze fundusze. Po opłaceniu wpisowego każdy otrzymuje bon na posiłek i znaczek.
Więcej informacji na temat obu imprez przekażę na środowym zebraniu, a także inne ważne informacje.

Wiesław Gaweł : Nocny rajd z pochodniami

Już dziś zapraszany na sobotę 01 lutego 2020 r. godz. 19.00 na Nocny Rajd z Pochodniami. Spotykamy się pod polickim „Hosso” ul. Wyszyńskiego, (dawna „Kinga” – dojazd autobusem 107 lub 106). Wędrówka odbywać będzie się z przewodnikiem, a trasa prowadzi po malowniczych terenach Puszczy Wkrzańskiej, tak więc będzie wiele emocji i nocnych niespodzianek m.in. wizyta ducha Góry Słowiańskich Bogów. Zakończenie przy ognisku na terenie Stanicy Wodnej SE „Łarpia” przy ul. Dębowej. Proszę pamiętać o pochodniach lub latarkach, a także o kiełbaskach, napojach i innych wiktuałach. Uczestnicy tak jak co roku otrzymają pamiątkowe znaczki i moc niezapomnianych wrażeń.

Wiesław Gaweł: Komunikat Styczniowy 2020

W niedzielę, 12 stycznia 2020 o godz. 12.00, spotykamy się na Polanie nad jez. Bartoszewo gdzie odbędzie się Inauguracja sezonu turystycznego 2020. Jak co roku przewidujemy ognisko, pieczenie kiełbasek (własnych), pamiątkowy znaczek i nagrody w konkursach dla dzieci. Proszę zabrać ze sobą „coś z bąbelkami”, ciekawe przebrania, instrumenty muzyczne i dobry humor. Dojazd autobusem linii 103 we własnym zakresie. Niewykluczone zakończenie imprezy w ciepłej i przytulnej gospodzie „Uroczysko”.

Tydzień później, bo już w sobotę 18 stycznia 2020 r. o godz. 19.00 w Policach, na polanie rekreacyjnej za Szkołą Podstawową nr 8 rozpocznie się tradycyjne XI Styczniowe Palenie Choinek pod hasłem „Zabierz swoją starą”. Z uwagi na to proszę nie wyrzucać na śmietnik swoich (naturalnych) choinek, przechować je do dnia imprezy i przynieść na ognisko. W ramach imprezy odbędzie się konkurs w rzucie choinką na odległość. Ponadto proszę pamiętać o zabraniu kiełbasek do pieczenia, tym razem nie zapewniamy takich świadczeń oraz instrumentów muzycznych. Udział w imprezie zapowiedziały już dwie stacje telewizyjne.

Z kolei w sobotę 01 lutego 2020 r. o godz. 19.00 rozpoczniemy Nocny Rajd z Pochodniami. Spotykamy się pod polickim „Hosso” (dawna „Kinga” – dojazd autobusem 107 lub 106). Wędrówka odbywać będzie się z przewodnikiem, a trasa prowadzi po malowniczych terenach Puszczy Wkrzańskiej, tak więc będzie wiele emocji i nocnych niespodzianek. Zakończenie przy ognisku na terenie Stanicy Wodnej SE „Łarpia” przy ul. Dębowej. Proszę pamiętać o pochodniach lub latarkach, a także o kiełbaskach, napojach i innych wiktuałach. Uczestnicy otrzymają pamiątkowe znaczki i moc wrażeń.

Do zobaczenia na Zebraniu i naszych imprezach.

Wiesław Gaweł: Mikołaj Zwierzętom 2019

Witam

Serdecznie zapraszamy na ostatnią tegoroczną imprezę Klubu Sama Rama i OSiR Police, która odbędzie się w sobotę 07 grudnia 2019 r. pod hasłem „Mikołaj Zwierzętom 2019”. Zakończenie imprezy planowane jest na Polanie Rekreacyjnej za Szkołą Podst. nr 8 w Policach przy nowowybudowanych stanowiskach do grillowania. Początek godz. 10:00. Prosimy Wszystkich bez względu na wiek o przygotowanie karmników dla ptaków, które po ocenie i nagrodzeniu za najlepszą przydatność, zabierzecie do swoich domów, by dokarmiać ptactwo przez całą zimę. W ten sposób będziecie pełnić rolę Mikołaja dla Zwierząt. Na mecie imprezy prowadzona będzie również zbiórka karmy dla zwierząt, która zostanie przekazana do schroniska dla bezdomnych zwierzaków. Przewidujemy ognisko z pieczeniem kiełbasek, wizytę Mikołaja, nagrody w konkursach sprawnościowych i pamiątkowy znaczek. Do udziału w imprezie zaproście całe rodziny i przyjaciół. Zabierzcie aparaty fotograficzne. Gwarantowana piękna pogoda.
Uwaga. Ilość miejsc niestety, ale będzie tym razem ograniczona, proszę o wcześniejsze zgłaszanie się oraz grup młodzieży (z podaniem ile w grupie osób) na adres:wgaw@wp.pl  lub kompleks.osir@police.pl w terminie do 05.12.2019.
Do zobaczenia z Mikołajem

Wiesław Gaweł: Wycieczka 24-11-2019

„Sama Rama” Police tym razem zaprasza na krótką wędrówkę pieszą w niedzielę, 24 listopada 2019 r. Spotykamy się o godz. 11.00 przed wejściem do Muzeum  Techniki i Komunikacji w Szczecinie ul. Niemierzyńska 18 a. (dojazd z Polic – autobus SPPK linii 107 godz. 10.04  + tramwaj linii 3,10). Na godz. 11.15 będziemy mieć zamówione wejście na wystawę eksponatów przedwojennej szczecińskiej firmy  „STOEWER” (samochody, motocykle, maszyny do szycia i…). Wchodzimy jako grupa, cena biletu 6 zł od osoby. Po zwiedzeniu zbiorów muzealnych dalsza część wycieczki nosi nazwę „Szlakiem Pomników Papieża Jana Pawła II”,  wyruszamy więc  przez Ogród Dendrologiczny im. St. Kownasa, Park Kasprowicza  do pomnika Jana Pawła II na Jasnych Błoniach gdzie złożymy wiązankę kwiatów i zapalimy znicze. Tu też nastąpi zakończenie wycieczki. Dla uczestników przewidziano okolicznościowe znaczki. Pogoda zapewniona. Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia proszę wysyłać na adreswgaw@wp.pl  Każdy zgłoszony otrzyma potwierdzenie zgłoszenia e-mailem. Proszę zabrać ze sobą po jednym małym zniczu. Do zobaczenia. Informacje tel. 504 138 749.