Wiesław Gaweł o inauguracji sezonu 2022

Wiesław Gaweł: Delikatnie przypominam, że w najbliższą niedzielę 16 stycznia 2022 r. godz. 12.00. „Sama Rama” organizuje imprezę turystyczną pod hasłem Inauguracja Sezonu Turystycznego 2022 nad jez. Bartoszewo. Tak jak to było wcześniej zapraszamy wszystkich chętnych. Dojazd lub dotarcie tam we własnym zakresie. Liczymy, że już nie będzie tak silnych obostrzeń wokół pandemicznych, ale środki bezpieczeństwa będą dalej obowiązywać – maseczki i odległości. Ponieważ to będzie PRZEDNÓWEK, to proszę o zabranie swoich kiełbasek do pieczenia w ognisku, kubeczków do szampana i coś rozgrzewającego. Znaczki na imprezę mamy już prawie gotowe. Pamiętajcie o jakichkolwiek instrumentach muzycznych i kolorowych przebraniach – zdjęcia wtedy są o wiele ciekawsze !!! Za najciekawsze przebrania będą równie ciekawe nagrody !!! Oj, będzie się działo !

Co robimy w maju

Wiesław Gaweł:

Witam w maju

Pandemia Covid-19 narzuciła nam swoje prawa, ale już bardzo mocno tęsknimy za sobą, więc po lekkim poluzowaniu obostrzeń chcemy zacząć się spotykać. Toteż najbliższe  Zebranie PKC SE „Łarpia” i „Sama Rama” odbędzie się w środę, 26 maja 2021 r. na terenie Stanicy Wodnej SE „Łarpia” o godz. 18.00. Wszyscy obowiązkowo powinni posiadać maseczki i zachować przepisową odległość. Jest wiele spraw do omówienia, a Skarbnik Małgosia będzie przyjmować składki członkowskie (bo bez ich uregulowania niczego nie będziemy mogli organizować).

 

W maju jeszcze nie będziemy robić imprez własnych ale już na niedzielę 23 maja 2021 Klub PTTK „Sami Swoi” Police zaprasza na 28 Międzynarodowy Rajd Pieszy IVV (Regulamin w załączeniu).

 

Z kolei Klub Rowerowy GRYFUS zaprasza w kolejną niedzielę 30 maja 2021 na „Pierwszy Rodzinny Rajd Rowerowy po Gminie Dobra”. Zbiórka uczestników w obiekcie rekreacyjnym „Mierzynianka”.  Start na trasę godz. 10.00. Impreza polegać będzie na wspólnym przejeździe w bardzo spokojnym tempie dystansu około 30 kilometrów po urokliwych zakątkach gminy Dobra.  Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ponieważ rajd może się odbyć dzięki dotacjom uzyskanym z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik oraz z budżetu Gminy Dobra w ramach tzw. małej dotacji.

 

Natomiast w czerwcu planujemy zorganizować przynajmniej dwie własne imprezy – szczegóły na zebraniu.

28 Rajd Pieszy IVV

Do zobaczenia.              Pozdrawiam serdecznie

Wiesław Gaweł: Witam w marcu

Wiesław Gaweł : Witam w marcu

Pogrzeb Aleksandra Doby odbędzie się 10 marca w Policach. Wielki podróżnik spocznie na cmentarzu przy ul. Tanowskiej.
Mszę żałobną w kościele pw. św. Kazimierza w Policach o godzinie 13:00 (10 marca, środa) będzie koncelebrował Honorowy Obywatel Gminy Police ks. prałat Jan Kazieczko. Pochówek odbędzie się o godzinie 14:00 na cmentarzu przy ul. Tanowskiej w Policach. W Miejskim Ośrodku Kultury w Policach wystawiona jest księga kondolencyjna poświęcona pamięci Aleksandra Doby. Można się do niej wpisywać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00. Police dodatkowo upamiętnią wielkiego podróżnika i kajakarza, Honorowego Obywatela Gminy Police. Burmistrz zapowiada, że na Skwerze Wielkich Polaków w Parku Solidarności stanie obelisk poświęcony Aleksandrowi Dobie – odsłonięcie zaplanowano na 9 września, w 75 urodziny podróżnika. A po zakończeniu projektu „Rozbudowa terenów rekreacyjnych nad Łarpią” ten światowej sławy podróżnik ma być upamiętniony także nad wodą. Aleksander Doba – wielki podróżnik, policzanin, pierwszy człowiek, który samotnie przepłynął Atlantyk kajakiem korzystając tylko z wioseł – zmarł 22 lutego na szczycie Kilimandżaro.

Jak dotąd Premier RP nie zapowiedział zluzowania obostrzeń, na które w regionie zachodniopomorskim wielu liczyło. Taki stan ma trwać do 14 marca. W związku z tym planowana impreza KAŻDY PTASZEK MA SWÓJ DASZEK nie odbędzie się w bieżącym roku. Taka jest zresztą opinia nauczycieli-opiekunów kół turystycznych we współpracującymi z nami szkołach. Licząc na to, że jednak ilość zachorowań będzie spadać i władze pozwolą na spotykanie się w ograniczonym składzie proponujemy zorganizowanie spaceru z parasolami wzdłuż wałów po wyspie Polickie Łąki pod hasłem „Szlakiem Polickiego Bobra”. Odbędzie się on w niedzielę 14 marca 2021 r. Miejsce zbiórki to Stanica Wodna przy ul. Dębowej w Policach o godz. 10.00. Obowiązują maseczki oraz spacer w grupkach do 5 osób. Zakończenie spaceru na Stanicy Wodnej przy ul. Dębowej gdzie przewidziane będzie ognisko z pieczeniem kiełbasek (własnych). Prosimy o zabranie napojów i aparatów fotograficznych – po spacerze będzie zorganizowany konkurs fotograficzny nadesłanych prac wykonanych na Wyspie Polickie Łąki. Liczymy na przyniesienie przez Was zebranych nakrętek od napojów. Zbieramy je na zasilenie funduszy na ratowanie wnuczki naszej koleżanki Kamilli – małej 6-miesięcznej Ingusi chorej na SMA.

14 marca poinformujemy – co, gdzie i kiedy robimy w sprawie Topienia Marzanny i Powitania Wiosny. Należy jednak sądzić, że nie będzie to wcześniej jak 27 marca.

Pozdrawiam serdecznie

Wiesław Gaweł: Witam w czasach pandemii

 

Premier RP zapowiedział zluzowanie obostrzeń więc wreszcie zapraszamy na spotkanie turystów czyli Inaugurację Sezonu Turystycznego 2021 r. na dzień 14 lutego 2021 r.  nad jez.   Bartoszewo o godz. 12.00. Wszystko będzie prawie tak jak to było wcześniej, ale obowiązywać  będą  środki bezpieczeństwa – maseczki i zachowane odległości. Proszę o zabranie swoich kiełbasek i kubeczków do szampana. Jak zwykle będzie ognisko. Znaczki jak wiecie na imprezę mamy gotowe.

Pamiętajcie o kolorowych przebraniach – zdjęcia są o wiele ciekawsze !!!. Proszę jeszcze o przyniesienie ze sobą jak największej ilości plastikowych nakrętek od napojów. Zbieramy na ratowanie wnuczki  naszej koleżanki Kamilli małej  5-miesięcznej  Ingusi chorej na SMA.

Tydzień później, czyli w sobotę 20 lutego 2021 r. odbędzie się Nocny Rajd z Pochodniami. Spotykamy się przed galerią HOSSO o godz. 19.00 (dojazd autobusem 107). Stąd po zapaleniu pochodni lub latarek wyruszymy szlakami Puszczy Wkrzańskiej by dotrzeć do mety zlokalizowanej na Stanicy SE Łarpia przy ul. Dębowej.  Tu odbędzie się tradycyjne ale symboliczne Palenie Choinek – Spal swoją starą. Potem tradycyjne ognisko z pieczeniem kiełbasek – własnych i innych wiktuałów. Proszę o zabranie ze sobą napojów i aparatów fotograficznych. Mile widziane kolorowe przebrania. Uwaga na trasie mogą zdarzyć się niespodzianki – proszę brać to pod uwagę. Dzieci biorą udział wyłącznie pod opieką dorosłych opiekunów. Nadal obowiązują maseczki i zachowanie odległości.

Pozdrawiam serdecznie

Wiesław Gaweł : Informacje świąteczno – noworoczne

W dniu wczorajszym, tj.   17 grudnia 2020 r. Minister Zdrowia zapowiedział wprowadzenie po Świętach Bożego Narodzenia KWARANTANNY NARODOWEJ (28 grudnia – 17 stycznia 2021 r.). Spowoduje to, że impreza Inauguracja Sezonu Turystycznego planowana na 10 stycznia  jest póki co przesunięta na 31 stycznia 2021 r. Natomiast  Styczniowe Palenie Choinek przesuniemy z  16 na 23 stycznia. W styczniu zebranie SE Łarpia i Sama Rama – nie odbędzie się. Mam cichą nadzieję, że 17 stycznia pandemia ustanie i wszystko wróci do normy. Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składam Wszystkim najlepsze życzenia Wesołego Świętowania, ale przede wszystkim ZDROWIA i Pomyślności na cały Nowy 2021 rok. Do zobaczenia w zdrowszych czasach.

Wiesław Gaweł : Komunikat wrześniowo – październikowy

Witam

Już w najbliższą sobotę, 26 września 2020 r. o godz. 10.00 spotykamy sie na terenie Stanicy Wodnej przy ul. Dębowej by uczestniczyć w Sprzątaniu Świata 2020.  Będziemy sprzątać m.in. teren naszej przystani po ostatnich zabiegach pielęgnacyjnych rosnących tam drzew, będą sprzątane wody Łarpi z kajaków itp.  Worki i rękawice jednorazowe zapewnione. Proszę o zabranie grabi, siekier i rękawic roboczych oraz kiełbasek do pieczenia w ognisku. Zapraszamy więc dosłownie Wszystkich.

Natomiast w kolejną sobotę, 3 października 2020 r. Rady Sołeckie Uniemyśla, Niekłończycy, Dębostrowa i Drogoradza, „Sama Rama” i OSiR Police zapraszają  na 2. Rowerowy Rajd Szlakiem Sołeckim po Gminie Police. Spotykamy się o godz. 10.00 przed pomnikiem Jana Pawła II gdzie z okazji 100. rocznicy  urodzin  Karola Wojtyły. Zapalimy znicze i złożymy wiązankę kwiatów. Potem ruszamy ścieżką rowerową przez Jasienicę , Dębostrów, Niekłończycę do Uniemyśla. Tu przy lapidarium na terenie poniemieckiego cmentarza o godz. 12.00 Burmistrz Polic uroczyście odda do użytku wiatę-schronienie dla turystów. Dalsza część rajdu to przejazd krajoznawczy przez tereny poszczególnych sołectw.  Zakończenie i poczęstunek  odbędzie się tym razem na placu rekreacyjnym przy Świetlicy Rady Sołeckiej w Uniemyślu. Oczywiście, że wszyscy zgłoszeni uczestnicy imprezy otrzymają okolicznościowe znaczki.  Należy pamiętać, że impreza organizowana jest w czasie pandemii i dlatego możemy przyjąć tylko ograniczoną ilość osób. W związku z tym zgłoszenia na imprezę proszę przesyłać na adres: wgaw@wp.pl  jak zwykle decyduje kolejność zgłoszeń.  Udział w imprezie bezpłatny. Wszyscy uczestnicy powinni posiadać maseczki.

Najbliższe  Zebranie PKC SE „Łarpia” i „Sama Rama” odbędzie się w środę, 7 października 2020 r. o godz. 18.00 w sali nr 5 polickiego MOK-u ul. Siedlecka. Obecność obowiązkowa wszystkich Członków. Wcześniej, bo o godz. 17.30 zbierze się Zarząd i Komisja Rewizyjna  SE „Łarpia”.

Pozdrawiam serdecznie

Wiesław Gaweł : Komunikat lipcowo – sierpniowy

Witam

W najbliższy piątek, 31 lipca 2020 r. na terenie naszej Stanicy Wodnej SE „Łarpia” o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie emerytów i rencistów pod hasłem „Wakacyjne otwarcie Parasola”. Niestety nie ma już wolnych miejsc. Chętni Członkowie naszego Stowarzyszenia i Samej Ramy są mile widziani na zasadzie wolontariatu przy organizacji tej imprezy i to już od godz. 10.00 będą niezbędni do przygotowania i przeprowadzenia tej imprezy.

Za to, w sobotę 01 sierpnia 2020 roku o godz. 10.00 spotykamy się na rowerach przed Pomnikiem Jana Pawła II w Policach by wziąć udział w rajdzie rowerowym „Szlakiem Polickiego Bobra”. Proszę o zabranie kiełbasek do pieczenia, napojów i aparatów fotograficznych, a przede wszystkim maseczek i środków ochrony osobistej. Uwaga, zgodnie z zarządzeniem SANEPID na imprezie należy zachować odstępy. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymają pamiątkowe znaczki. Rajd odbędzie się bez względu na pogodę.

Najbliższe zebranie Samej Ramy i SE Łarpia odbędzie się w środę tj. 5 sierpnia 2020 roku o godz. 18.00 na terenie naszej Stanicy Wodnej  w Policach przy ul. Dębowej. Proszę Wszystkich o zabranie maseczek i kurteczek, bo od wody może trochę ciągnąć. Na zebraniu omówimy i skonsultujemy kilka ważnych spraw związanych z naszą działalnością.

Pozdrawiam serdecznie

Wiesław Gaweł : Komunikat na kwiecień

Zebrania PKC SE „Łarpia” i „Sama Rama” nie będą się odbywały do czasu odwołania pandemii, a co za tym idzie i swobodnego gromadzenia się.   Przemawiają za tym nie tylko zarządzenia władz państwowych, ale też i zdrowy rozsądek. Jak tylko minie to „zło” to na pewno nadrobimy wszystko z nawiązką.

Jak wiecie „Rajd pieszy Szlakiem Polickiego Bobra” nie odbył się choć znaczki rajdowe są gotowe i leżą w magazynie. Podobnie stało się z Topieniem Marzanny i Powitaniem Wiosny 2020 na terenie Trzebieży.

Nie rozmawiałem jeszcze z naszym Burmistrzem na temat bardzo ważnej imprezy jaką jest „Mobilny bez Samochodu”, który tym razem ma się odbyć na terenie gminy Police. Jak wiecie ze spotkań klubowych, prace nad jego organizowaniem są mocno zaawansowane jednak nikt nie może określić ani terminu zakończenia pandemii, ani tego co będzie dopuszczone po jej zakończeniu.

Życzę Wszystkim Zdrowia, SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH, pamiętajcie „Zostańcie w domu” i dbajcie o Siebie, jesteście nam Wszyscy POTRZEBNI !!!

To tyle w tym komunikacie.