Wiesław Gaweł-Informacje i życzenia

Witam

„Styczniowe” zebranie „Samej Ramy” i „Łarpi” już w nowym roku 2023 odbędzie się środę 04 stycznia 2023 r. o godz. 18.00 w Siedzibie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Byłych Pracowników Z.Ch. „Police” w Policach, ul. Roweckiego 35 (wejście od podwórza podpiwniczenie – dawna filia biblioteki). W programie jest kilka istotnych tematów na temat najbliższych imprez zarówno po polskiej jak i niemieckiej stronie.

 

W tym komunikacie nakreślę przebieg tylko niektórych z nich.

I tak: W dniu 01 stycznia o godz. 12.00 przy wejściu na kąpielisko „Głębokie” spotykają się chętni do udziału w Noworocznym Rajdzie Rowerowym nad jez. Świdwie. Po rodzinnym zdjęciu wspólny przejazd nad Świdwie – dystans w całości ok. 30 km. Na Świdwiu ognisko i pieczenie kiełbasek (własnych). Spacer pod remontowaną wieżę (na ukończeniu), po czym powrót do Polic lub Szczecina.

 

Natomiast w niedzielę 15 stycznia 2023r. godz. 12.00.  rozpocznie się Inauguracja Sezonu Turystycznego nad jez. Bartoszewo. Tak jak to było wcześniej zapraszamy wszystkich chętnych. Dojazd lub dotarcie tam we własnym zakresie. Ponieważ to będzie PRZEDNÓWEK, to proszę o zabranie swoich kiełbasek do pieczenia w ognisku, kubeczków do szampana i coś rozgrzewającego. Plakietki pamiątkowe na imprezę mamy już prawie  gotowe. Pamiętajcie o jakichkolwiek instrumentach muzycznych i kolorowych przebraniach  – zdjęcia wtedy są o wiele ciekawsze !!!  Oj, będzie się działo ! Za najciekawsze przebrania przewidujemy ciekawe upominki.

 

Tydzień później, bo 21 stycznia 2023 r.  Winfried Zimmermann i Klub Wanderfreunde Haffküste Eggesin zaprosił nas na 30 Styczniowe Ognisko do Eggesin. Spotykamy się o godzinie 9.30 w porcie Eggesin w firmie „Randow-Floss Eggesin” Ertelt. Adres to Eggesin Pasewalker Strasse 1, tuż za Randowbrücke (most na rzece Randow). Dojazd we własnym zakresie. Stąd idziemy pieszo około 8-10 km. Po powrocie będzie rozpalone ognisko i ciepły posiłek. Liczba miejsc ograniczona (15 – 20 osób), decyduje kolejność zgłoszeń na wgaw@wp.pl. Listę polskiej grupy mam podać do 6 stycznia. Nasza grupa spotyka się w samochodach, pod pomnikiem Jana Pawła II o godz. 08.00. Proszę się dopasować kto z kim jedzie już wcześniej lub na zebraniu 04 stycznia. Dalsze szczegóły będą w kolejnym Komunikacie.

 

A z okazji nadchodzących Świąt Zarząd SE „Łarpia” i PKC „Sama Rama” życzy wszystkim naszym Członkom i Sympatykom zadowolenia i satysfakcji z podejmowanych wyzwań. Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój, wytchnienie i radość. Każda chwila świąt Bożego Narodzenia niech żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was zdrowiem, pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia!

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Dzień Chemika – Emeryta 2022

Korzystając z pięknej słoneczniej, czerwcowej pogody, tak jak to robiliśmy jeszcze przed pandemią Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Byłych Pracowników Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „POLICE”, Policki Klub Cyklistów SAMA RAMA i Sołectwo Pilchowo, zaprosiły swoich członków na imprezę integracyjną pod hasłem „Dzień Chemika-Emeryta 2022”. 10 czerwca br. spotkaliśmy się na pętli autobusowej w Bartoszewie. Niektórzy przyjechali na imprezę rowerami, a część skorzystała z komunikacji miejskiej. Po krótkim powitaniu poinformowano zebranych, że na blisko 4-ro kilometrowej trasie, w lesie ulokowano niewielkie elementy nie pasujące do środowiska leśnego, a wewnątrz nich znajduje się bilecik upoważniający do odbioru nagrody na mecie. Był to rodzaj zabawy „w podchody”, który wyłonił trójkę sprawnych poszukiwaczy – Irenę, Romana i Waldemara. Po przybyciu na metę wędrówki, dokonano oficjalnego otwarcia imprezy przez Przewodniczącego Stowarzyszenia Janusza Szwyda, Starostę Polickiego Andrzeja Bednarka, Prezesa „Samej Ramy” i Sołtysa Pilchowa. Życzenia wspaniałej zabawy złożyli uczestnikom imprezy zaproszeni goście: członkowie Rady Nadzorczej Grupy Azoty Police Iwona Wojnowska i Krzysztof Skornia oraz członkowie Klubu PTTK „Wkrzanie”. Po czym wszystkich uczestników spotkania zaproszono na pyszną zupę gulaszową, pieczone kiełbaski, ciasto, kawę i herbatę. W międzyczasie odbywały się wesołe gry i zabawy z nagrodami oraz tańcami. Działo się to przy muzyce mechanicznej. Na zakończenie wręczono wszystkim pamiątkowe znaczki, a zwycięzcom konkursów upominki i dyplomiki. Impreza trwała do późnych godzin wieczornych. Uczestnicy w wesołych nastrojach opuszczali to gościnne miejsce. Niebawem, bo 15 lipca, na stanicy wodnej przy ul. Dębowej odbędzie się kolejna, podobna impreza.

Wiesław Gaweł: Zapraszamy na „Mobilny bez samochodu”

Zapraszamy na doroczny, polsko-niemiecki rajd rowerowy „Mobilny bez Samochodu”, który odbędzie się w niedzielę 19 czerwca 2022 r. po terenach gminy Police. Rajd rozpocznie się o godz. 09.30 w Policach na Rynku (pl. B. Krzywoustego) zbiórką uczestników – połączonej z wydawaniem świadczeń. Po wystąpieniu przedstawicieli Komitetu Organizacyjnego wspólny start na trasę rajdu. Będzie to przejazd przez Dębostrów, Uniemyśl, Trzebież, Drogoradz, Niekłończyca, Police-Jasienica, Police. Dystans 40 km. Na trasie specjalne punkty żywnościowe, atrakcje dla zwiedzających w tym spacer odbudowaną promenadą, występ zespołu, posiłek itd. Zakończenie na polickim Rynku ok. godz. 16.00. Dla wszystkich uczestników przygotowano też okolicznościowe znaczki. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń, a w nim należy podać: imię i nazwisko, adres e-mail. Zgłoszenia na adres: wgaw@wp.pl tylko do 10 czerwca 2022 r. lub do wyczerpania jeszcze wolnych miejsc.

Wiesław Gaweł: Obchody Dnia Ziemi

Przed nami obchody Dnia Ziemi podobnie jak było to przed pandemią to i w tym roku zapraszamy do wzięcia udziału w akcji sprzątania wód, brzegów rzeki Łarpia i wyspy Polickie Łąki. Naszą akcję rozpoczynamy w niedzielę 24 kwietnia o godz. 10.00. Spotykamy się przy moście przy ul. Goleniowskiej zaopatrzeni w odpowiednie obuwie i ubiór oraz kiełbaski do pieczenia w ognisku. Worki i rękawiczki zapewniamy. Otrzymaliśmy również zgodę na na pozyskanie drobnicy (gałęzie i cienkie drzewo o średnicy nie więcej jak 7 cm). Czyścić będziemy więc działkę nr 54/31 obręb 11 Police (obok mostu na Łarpi przy ul. Dębowej). Zakończenie akcji przewidujemy na godz. 12.00 na terenie stanicy SE „Łarpia” przy ul. Dębowej. Na najaktywniejszych sprzątających czekają dyplomy honorowe. Prosimy o aktywny udział w tym jakże potrzebnym sprzątaniu.

Wiesław Gaweł: Ostatnia aktualizacja ogłoszeń

Organizatorzy tradycyjnego Topienia Marzanny i Powitania Wiosny 2022, które ma się odbyć w dn. 19 marca 2022 w Trzebieży informują, że niestety został już wyczerpany limit wolnych miejsc objętych świadczeniami dla uczestników (znaczek + poczęstunek). W związku z tym osoby, które mimo to zechcą wziąć udział w tej imprezie powinny zabrać ze sobą własny prowiant. Dodatkowej ilości znaczków niestety już nie jesteśmy w stanie zapewnić. Przy ognisku zawsze mamy wolne miejsce. Zapraszamy na imprezę i życzymy miłej i niezapomnianej zabawy.
Natomiast nadal zapraszamy na niedzielę 13 marca 2022 na imprezę ekologiczną pod hasłem „Rajd pieszy Szlakiem Polickiego Bobra”. Spotykamy się o godz. 10.00 w Policach przy moście na rzece Łarpia przy ul. Goleniowskiej (od rynku zejście w dół). Proszę zabrać kiełbaski do pieczenia w ognisku, napoje i aparaty fotograficzne. Na mecie, na Stanicy Wodnej SE Łarpia ul. Dębowa – konkursy sprawnościowe z nagrodami. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe plakietki i moc niezapomnianych wrażeń.

Wiesław Gaweł: Aktualności

Najbliższe  Zebranie PKC SE „Łarpia” i „Sama Rama” odbędzie się wyjątkowo w drugą środę miesiąca, tj. 09 lutego 2022 r. o godz. 18.00 w sali nr 5 polickiego MOK-u ul. Siedlecka. Zostanie zaprezentowany Plan Pracy na 2022 r.,  będzie możliwość uregulowania składek członkowskich.  Będą też przyjmowane zapisy nowych członków.

 Nasza najbliższa impreza to planowany Nocny Rajd z Pochodnią po Puszczy Wkrzańskiej, a który odbędzie się wieczorem 12 lutego 2022 roku. Jednak już dziś informujemy, że w stosunku do lat ubiegłych dokonamy kilku zmian organizacyjnych w tej imprezie, w związku z wprowadzeniem obostrzeń przez Powiatową Komendę Straży Pożarnej. Otóż eliminujemy zaplanowane wcześniej wszelkiego rodzaju POCHODNIE, więc każdy uczestnik powinien być wyposażony w LATARKĘ ELEKTRYCZNĄ najlepiej tzw. „czołówkę”. Ponadto na mecie tego rajdu pieszego, tym razem nie będzie palenia choinek. Pozostałe warunki imprezy bez zmian, czyli: spotykamy się o godz. 18.45 przed galerią Hosso – dawna galeria Kinga (dojazd autobusem linii 107, 106 lub 103) i o godz. 19.00 wyruszamy z przewodnikiem na trasę rajdu. Należy zabrać ze sobą własne kiełbaski do pieczenia w ognisku i niezbędne napoje oraz ewentualnie peleryny przeciwdeszczowe – z pogodą w lutym bywa różnie. Na trasie będzie kilka niespodzianek, prosimy zwrócić szczególną uwagę na zabrane ze sobą dzieci. Długość trasy bardzo malowniczej szczególnie nocą, to ok. 6,5 km. Zakończenie imprezy na Stanicy Wodnej przy ul. Dębowej w Policach. Proszę pamiętać o biletach autobusowych na powrót. Dla każdej rodziny przewidujemy pamiątkowy znaczek.

 Jak łato się domyślić, ten rok będzie trudny finansowo, toteż w marcu z dużych imprez na pewno odbędzie się 19 marca 2022 roku Topienie Marzanny i Powitanie Wiosny w Trzebieży. Udział zapowiedziały jak zwykle nasze Polickie Morsy i Wanderfreunde Haffkuste z Eggesin. Szukam sponsora na ufundowanie znaczków, kiełbasy i bułek. Ktoś z Was może coś pomóc w tej sprawie, może ma jakąś zaprzyjaźnioną firmę, która by nam to ufundowała?

 Na początku kwietnia planujemy polsko-niemiecki rajd rowerowy pod hasłem Prawda i legenda o Barnimie II przy kamieniu pokutnym i krzyżu w Dobieszczyn/Hintersee. Znaczki na rajd już są gotowe. Trwają przygotowania do oprawy artystycznej i gastronomicznej tej imprezy. Szczegóły zamieszczę w kolejnym komunikacie.

 Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia.

Wiesław Gaweł o inauguracji sezonu 2022

Wiesław Gaweł: Delikatnie przypominam, że w najbliższą niedzielę 16 stycznia 2022 r. godz. 12.00. „Sama Rama” organizuje imprezę turystyczną pod hasłem Inauguracja Sezonu Turystycznego 2022 nad jez. Bartoszewo. Tak jak to było wcześniej zapraszamy wszystkich chętnych. Dojazd lub dotarcie tam we własnym zakresie. Liczymy, że już nie będzie tak silnych obostrzeń wokół pandemicznych, ale środki bezpieczeństwa będą dalej obowiązywać – maseczki i odległości. Ponieważ to będzie PRZEDNÓWEK, to proszę o zabranie swoich kiełbasek do pieczenia w ognisku, kubeczków do szampana i coś rozgrzewającego. Znaczki na imprezę mamy już prawie gotowe. Pamiętajcie o jakichkolwiek instrumentach muzycznych i kolorowych przebraniach – zdjęcia wtedy są o wiele ciekawsze !!! Za najciekawsze przebrania będą równie ciekawe nagrody !!! Oj, będzie się działo !

Co robimy w maju

Wiesław Gaweł:

Witam w maju

Pandemia Covid-19 narzuciła nam swoje prawa, ale już bardzo mocno tęsknimy za sobą, więc po lekkim poluzowaniu obostrzeń chcemy zacząć się spotykać. Toteż najbliższe  Zebranie PKC SE „Łarpia” i „Sama Rama” odbędzie się w środę, 26 maja 2021 r. na terenie Stanicy Wodnej SE „Łarpia” o godz. 18.00. Wszyscy obowiązkowo powinni posiadać maseczki i zachować przepisową odległość. Jest wiele spraw do omówienia, a Skarbnik Małgosia będzie przyjmować składki członkowskie (bo bez ich uregulowania niczego nie będziemy mogli organizować).

 

W maju jeszcze nie będziemy robić imprez własnych ale już na niedzielę 23 maja 2021 Klub PTTK „Sami Swoi” Police zaprasza na 28 Międzynarodowy Rajd Pieszy IVV (Regulamin w załączeniu).

 

Z kolei Klub Rowerowy GRYFUS zaprasza w kolejną niedzielę 30 maja 2021 na „Pierwszy Rodzinny Rajd Rowerowy po Gminie Dobra”. Zbiórka uczestników w obiekcie rekreacyjnym „Mierzynianka”.  Start na trasę godz. 10.00. Impreza polegać będzie na wspólnym przejeździe w bardzo spokojnym tempie dystansu około 30 kilometrów po urokliwych zakątkach gminy Dobra.  Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ponieważ rajd może się odbyć dzięki dotacjom uzyskanym z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik oraz z budżetu Gminy Dobra w ramach tzw. małej dotacji.

 

Natomiast w czerwcu planujemy zorganizować przynajmniej dwie własne imprezy – szczegóły na zebraniu.

28 Rajd Pieszy IVV

Do zobaczenia.              Pozdrawiam serdecznie